Forklift Haber

Teknika A.Ş.'den Bayi Atılımı

Clark forkliftlerinin ülkemizdeki yüzü olan Teknika A.Ş. satış sonrasında atağa geçmeye hazırlanıyor. Satış sonrası hizmetlerin öneminin sürekli arttığı bugünlerde, konuyla ilgili olarak iş ortakları arayışında olan firmanın önceliği ise Ankara olacak. Zaman içerisinde tüm yurt genelinde bayilik vermeyi planlayan firmanın öncelik verdiği diğer iller ise İzmir, Antalya ve Şanlıurfa.

Clark’ın ürünlerinin sağlamlığı ile dünyada seçkin bir yere sahip olduğunu aktaran Teknika A.Ş.’den Özkan İnanç; “Sağlamlık, forkliftte bakım giderlerinin düşüklüğü, durma süresinin (bozuk kalma süresi) minimal olması ve çok uzun ömrü ile ekonomi sağlayan Clark Forklift aynı zamanda ilk alım bedeli de aynı kulvardaki rakiplerine göre caziptir” diyor.

Özkan İnanç, “Geniş müşteri portföyü, güçlü servis desteği ve uygun fiyatları, ölümsüz makineleri ile piyasada önemli bir yere sahip olan Clark Forklift, tüm Türkiye çapında yaygınlığını bayiiler kanalı ile arttırmak istiyor. Ana şirketimiz Burla A.Ş.’nin ilkeleri çerçevesinde bayilerini de aile içinde gören Teknika A.Ş. bayilerine eğitim, reklam, konsinye, fuar, gezi gibi birçok konuda destek olacaktır” diyerek yeni yapılanmaya ilişkin bilgi veriyor.

Teknika A.Ş. 2009’da Clark’ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki "En İyi 3 Bayi" arasına girerek  Altın Başarı Ödülünü aldığını söyleyen Özkan İnanç, geçmiş yıllarda da benzer ödülleri alan Teknika A.Ş.’nin devamlı büyüyerek yurt içi ve yurt dışı başarılarını artırmakta olduğunu belirtiyor.