Elektrikli Forklift

Elektrikli ForkliftElektrikli Forkliftler dar mekanlarda dengeli ve rahat hareket olanağı sağlayan forklift türlerindendir. Elektrikli forkliftler, yürüyüş, kaldırma-indirme vb. fonksiyonları elektrik motorları vasıtası ile gerçekleştiren araçlardır. Başlıca avantajlarını aşağı şöyle sıralayabiliriz;

Elektrikli forkliftler elektrik maliyetinin düşük olması sebebi ile minimum seviyede işletme maliyeti oluşturmaktadır.

Egzost gazı üreten araçlar kapalı alanlarda sağlık bakımından tehdit oluşturduğundan depolarda elektrikli forklift kullanımı özellikle tercih edilmektedir.

Hareketli parça sayısı az olduğundan diğer forkliftlere göre arıza yapma riski daha düşüktür. İçten yanmalı forkliftlere göre sarf malzeme giderleri az seviyede oluşmaktadır. ve ekonomik çalışma ömürleri daha uzundur.

Dizel ve LPG?li araçların yakıt depoları işletmeler için risk oluşturmaktadır. Elektrikli forkliftlerde ise kullanılan akü standart şebeke elektriği ile güvenli bir şekilde şarj edilmektedir.

Elektrikli forkliftler, içten yanmalı forkliftlere kıyasla çalışma esnasında çok daha az ses çıkartarak çalışırlar. Operatörün konforu, kapalı alanlardaki ses seviyesi ve güvenlik açısından önemlidir.

Yedek akü kullanımı sayesinde aracın 24 saat hiç durmadan çalışması sağlanabilmektedir. Elektrikli forkliftler standartların ötesinde güvenlik özellikleri sunmaktadır. Operatörünüz güvenli ve konforlu bir şekilde en yüksek verimle çalışabilir.

Teknika T.A.Ş. bünyesinde bulunan Clark Forklift olarak istenilen her tip ve özellikte "elektrikli forklift" modelerini satışa sunmaktadır. Teklif ve bilgi almak için sitemizdeki telefon numarasından ve iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz.

Elektrikli Forkliftler

 

Copyright © 2024 Clark FORKLİFT. All Rights Reserved. web tasarım DLINE